Zeljeznicar Sarajevo – Ferencváros: 2-0 (végeredmény)

Zeljeznicar Sarajevo – Ferencváros: 2-0 (végeredmény) Kiesett a Fradi.

Összeállítások:

FK Željezničar Sarajevo: Antolović (C) – Memija, Kosorić, Bogdanović, Kvesić – Hadžiahmetović, D. Sadiković, Blagojević – Djelmić, Kokot – Bajić
Cserék: Kjosevski – Uzelac, Livaja, Diatta, E. Sadiković, Stokić, Beganović

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Gyömbér (C), Nalepa, Leandro – Somália, Hajnal, Gera, Lamah – Varga, Böde
Cserék: Jova – Busai, Nagy D., Nagy Á., Haraszti, Radó, Sezsták.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki MOST és nyerj valódi pénzt!

23. perc A Željezničar gólt szerzett! ZORAN KOKOT kapott remek labdát és két védő között kilépett, majd a 16-oson belülre érve a bal alsóba gurított.

Jobban kezdett az FTC, aktívabb volt a mérkőzés elején, de gólig nem jutott. A 23. percben a bosnyákok a semmiből megszerezték a vezetést. Innentől kiegyenlített lett a játék. Sok a pontatlanság a Fradi támadásaiban. Doll csapatának minimum még két gólt kell szereznie ahhoz, hogy továbbjusson.

91. perc A Željezničar gólt szerzett! OGNJEN DJELMIC egyedül lépett ki, hiszen az FTC védői csak álltak és elrúgta DJELMIC Dibusz mellett a labdát, ami a jobb alsóba kötött ki.

Előzmények:

Az Európa-liga második selejtező körében a Ferencváros a bosnyák Zeljeznicart kapta ellenfélnek.

Ez nem tűnt rossz sorsolásnak, azonban az odavágón az Üllői úton 1-0-ra győzött a Zeljeznicar, így nehéz helyzetbe került az FTC.

Az első körben a Fradi egy idegenbeli 1-1 után 4-1-re verte otthon a holland másodosztályú Go Ahead Eagelst. A bajnokságot is jól kezdte Doll csapata, hiszen Szombathelyen 2-0-ra nyert vasárnap, sőt korábban a szuperkupát is elhódította az együttes a Videotonnal szembeni 3-0-ás diadallal.

A Zeljeznicar az Európa-liga első fordulójában a máltai Balzan Youthst ütötte el a továbbjutástól kettős győzelemmel.

Az FTC az elmúlt hetekben tovább erősítette keretét, hiszen leigazolta a szlovák válogatott Sesztákot és a Haladástól Radót, valamint visszatért Leandro.

Geráéktól elvárható a továbbjutás, még így is, hogy hátrányból indulnak neki a visszavágónak, amit Szarajevóben rendeznek 18:00-tól. A párharc továbbjutója a belga Standard Liege-el csatázhat.

Az UEFA Bajnokok Ligája mérkőzéseit immár a M4 Sporton láthatják a futballrajongók. A legizgalmasabb mérkőzéseken kívül a heti összefoglaló műsort is a közmédia új sportcsatornáján követhetik figyelemmel.