in

Vizes vb – Kapás Boglárka 4. lett az 1500 méter döntőben

Kapás Boglárka remekül úszott az 1500 méter fináléban.

Kapás Boglárka negyedik, Késely Ajna pedig nyolcadik lett 1500 méter gyorson kedden a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

Kapás, a szám 24 éves Európa-bajnoka – aki két éve, Kazanyban harmadik volt – 16:06.27 perces eredménnyel csapott a célba. A számot az abszolút favorit, az ötszörös olimpiai bajnok Katie Ledecky nyerte 15:31.82-vel.

A rajt után Ledecky azonnal megmutatta, hogy a többiek csak az dobogó második és harmadik fokáért harcolhatnak, ugyanis három hossz után már három másodperc volt az előnye. A táv egyharmadánál Kapás a második, Késely a hetedik helyen úszott. A verseny feléhez érve úgy tűnt, Kapás a spanyol Mireia Belmontével és az olasz Simona Quadarellával vív majd harcot az éremért, de 300 méterrel a vége előtt mindkettő ellépett tőle, így nem volt esélye a dobogóra kerülésre. Késely 16.22.87-tel lett nyolcadik.

A női 1500 méter gyors a 2020-as tokiói olimpián már az úszóprogram része lesz.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!