in

Rio 2016 – Lőrincz Viktor másodszor a szőnyegen – a végeredmény

Lőrincz Viktor második mérkőzését is megnyerte, így már a legjobb nyolc között van a kötöttfogású birkózók 85 kilogrammos súlycsoportjában a riói olimpia hétfői versenynapján.

Az Európa-bajnoki és kétszeres világbajnoki bronzérmes magyar versenyző az örmény Makszim Manukjan legyőzése után a nyolcaddöntőben az indiai Ravinder Khatrival találkozott, akinek semmilyen jelentős eredménye nem volt eddig, a szőnyegen pedig gyorsan kiderült, hogy nem véletlenül.

Lőrincz Viktor a kezdés után megkezdte riválisa fárasztását, Khatri gyengének tűnt, a bíró 40 másodperc után figyelmeztette, 1:10 perc után pedig már intette. A térdelőből Lőrincz egyszer jobbra, majd balra pörgette, így már 4-0-ra vezetett. A folytatásban sem változott a meccs képe, az indiainak – akit a magyar egyszer levitt a szőnyegről – ugyanakkor volt egy kis reménye arra, hogy kihúzza a szünetig, ám Lőrincz nem akarta folytatni, derékra fogott és nagy ívben eldobta ellenfelét, a meccs pedig 9-0-ás technikai tussal véget ért. – közölte az MTI.

Lőrincz Viktor 16:12-kor mérkőzik, az üzbég Rustam Assakalovval a legjobb négy közé jutásért.

“Nagyon kellemetlen versenyző, szabályosan lefolytja ellenfeleit a szőnyegen. A Las Vegas-i világbajnokságon szerzett ezüstérmével kvalifikálta magát a riói olimpiára. Viktorral még nem találkozott” – írják a birkozoszov.hu oldalon az ellenfélről.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki és nyerj valódi pénzt! KLIKK!