in

Rio 2016 – férfi vízilabda: Magyarország-Montenegro – végeredmény

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-9-es döntetlent követően ötméteresekkel 13-11-re kikapott kedden a montenegrói csapattól a riói olimpiai negyeddöntőjében, így akárcsak négy évvel ezelőtt Londonban, a folytatásban az 5-8. helyért küzdhet.

Benedek Tibor együttese a második negyedben már háromgólos hátrányban volt, de Varga Dénes révén bő egy perccel a vége előtt egyenlített. Az ötméteres-párbajban végül Vámos Márton és Hosnyánszky Norbert is hibázott, így a montenegróiak ünnepelhettek.

A magyarok csütörtökön a címvédő horvát és a házigazda brazil csapat összecsapásának vesztesével találkoznak.

Férfi vízilabdatorna, negyeddöntő:
Montenegró-Magyarország 13-11 (2-1 3-2, 3-3, 1-3, 4-2) – ötméteresekkel
—————————————————–
Olimpiai Uszoda, 1500 néző, v.: Koganov (azeri), Peila (amerikai)
gólszerzők: Ivovic 3, Dr. Brguljan 2, Radovic, Janovic, Paskovic, Klikovac 1-1, illetve Erdélyi, Vámos 3-3, Varga Dé. 2, Manhercz
emberelőny/gól: 7/1, illetve 9/2

Az Olimpiai Uszodában helyi idő szerint délelőtt 11 órakor csak néhány száz szurkoló, köztük egy maroknyi magyar drukker foglalt helyet, igaz, később a találkozó alatt folyamatosan érkeztek a nézők.

Egy jó védekezés után rögtön emberelőnybe került a magyar csapat, de Varga Dénes lövése a jobb kapufán csattant. A túloldalon is azonnal jött a fór, a montenegróiak pedig néhány másodpercen belül értékesítették is. A második előnyt már kihasználta a Benedek-csapat, igaz Manhercz Krisztián már akkor talált be szélről, amikor a kiállított játékos éppen visszajött.

A folytatásban újra vezetést szerzett a rivális, Aleksandar Ivovic saját, kapufáról visszapattant labdáját bombázta a hálóba (2-1). Fél perccel a negyed vége előtt emberelőnybe került a magyar csapat, de Zalánki Gergő lövését fogta Milos Scepanovic.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki és nyerj valódi pénzt! KLIKK!

Nem kezdett szerencsésen a magyar csapat a második negyedben, Vámos Márton hatalmas bombája a felső lécről talán csak milliméterekkel, de a képzeletbeli gólvonal elé vágódott le, míg a túloldalon akcióból előbb Aleksandar Radovic, majd Ivovic vette be távolról Nagy Viktor kapuját (4-1). Benedek Tibor időt is kért, hogy rendet tegyen a fejekben.

A játékosokat láthatóan elbizonytalanította, hogy a lövéseik rendre pontatlanok, ennek ellenére Erdélyi Balázs egy nagy adag szerencsének köszönhetően szépíteni tudott. Ekkor már Decker Attila védte a magyar kaput, de talán túlságosan is a montenegrói bombákra készült, így Mladan Janovic egy beijesztés után könnyedén ejtette át (5-2). A túloldalon gyorsan jött a válasz, a csapatkapitány Varga Dénes váltott gólra egy fórt.

Rosszul indult a harmadik felvonás is

Rosszul indult a harmadik felvonás is magyar szempontból, egy óriási védelmi hibát kihasználva Vjekoslav Paskovic senkitől sem zavartatva úszhatott be a kapu elé, és lőtt a hálóba, visszaállítva ezzel a háromgólos különbséget (6-3). A következő percekben Decker védései tartották életben a magyar reményeket, majd Vámos tette szorossá az összecsapást két távoli bombával (6-5).

A montenegróiak fórból találtak be újra, a magyarok pedig Erdélyi remek villanásával minimalizálták újra hátrányukat. Távolról továbbra is életveszélyes volt a rivális, ezúttal Drasko Brguljan volt eredményes. Hat másodperccel a dudaszó előtt emberelőnybe került a magyar csapat, de egy rossz passz miatt lövésig nem jutott el.

A zárófelvonás első támadásából újabb Erdélyi-gól született, de a védekezésben ezúttal is megfeledkeztek a beúszó emberről a magyarok, Ivovic pedig már a harmadik találatát szerezte (9-7). A túloldalon az emberelőnyt Vámos értékesítette, majd két remekül kivédekezett emberhátrány következett. A következő három percben szinte sípszót sem lehetett hallani, csak elrontott távoli próbálkozásokkal telt az idő mindkét oldalon. Két perccel a vége előtt emberelőnybe került a magyar válogatott, de Manhercz lövését blokkolták.

A labda visszakerült a magyarokhoz, Varga Dénes pedig távolról egy extraklasszis góllal egalizált (9-9). Negyven másodperccel a vége előtt Decker védését követően a győzelemért támadott a magyar csapat, Szivós Márton lövése azonban fölé szállt. Montenegrónak az időkérés után 12 másodperce maradt, de nem jutott el lövésig, így akárcsak egy nappal korábban a magyar-ausztrál női  negyeddöntőben, itt is jöhettek az ötméteresek.

Montenegró kezdett, Ivovic a kapu jobb oldalába lőtt, Varga Dénes balra. Radovic a másik irányba mozduló Decker mellett balra lőtt, Varga Dániel pedig a kapu jobb oldalába. Darko Brguljan magabiztos volt, Vámos középre tartó lövését azonban hárította a kapus. Janovic mellé tüzelt, de Hosnyánszky próbálkozását is hárította a kapus. A győzelmet így Paksovic szerezhette meg, és nem hibázott.