in

Rio 2016 – Benedek Tibor így értékelt a negyeddöntő után

A magyar válogatott 9-9-es döntetlent követően ötméteresekkel 13-11-re kikapott a montenegrói csapattól a riói olimpia férfi vízilabdatornájának keddi negyeddöntőjében, így csütörtöktől az 5-8. helyért küzdhet tovább.

A találkozót követően Benedek Tibor szövetségi kapitány értékelt az M4 Sportnak.

„Szerintem nem csak a szerencsén múlnak az ötméteresek. Felkészültség és koncentráció is kell hozzá, hiszen ugyanúgy részei ennek a játéknak, mivel a negyeddöntő, elődöntő és döntő  is eldőlhet ötméteresekkel.” – kezdte a kapitány.

“Gyengébbek voltunk, az első negyedben kifejezetten rosszul játszottunk. Lélektani fölénybe kellett kerülnünk azzal, hogy visszajöttünk egy ilyen mérkőzésen, ennek annyi erőt kellett volna adnia, amivel megnyerjük az ötmétereseket. Sajnálom, hogy így alakult, sok álom veszett így a semmibe. Mindig készülünk a büntetőkre, csak sosem jönnek, most jöttek. Nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Borzalmas nehéz lesz a következő két meccs, mert ugyanolyan nehéz ellenfelekkel kell játszani az ötödik helyért, mint az elsőért. Ráadásul még lehetnek meglepetések is. Az olimpia nemcsak az első helyről és az éremről szól. Volt már részem 6. és 5. és 4. helyben is. Csináljuk a dolgunkat és összeszedjük magunkat a következő mérkőzésre” – mondta Benedek Tibor szövetségi kapitány az M4 Sportnak – közölte az nso.hu.