in

Vizes vb – Magyarország-Horvátország vízilabda döntő – íme a végeredmény

Vizes vb – Férfi vízilabda: Horvátország-Magyarország 8-6

Világbajnoki ezüstérmes lett Budapesten a magyar férfi vízilabda-válogatott, miután 8-6-ra kikapott a horvátok legjobbjaitól a szombat esti döntőben.

A mérkőzés hazai szempontból rosszul indult, a horvátok 4-0-ra elhúztak az első negyedben. A második nyolc percre nagyot javult a magyarok játéka, s miközben Nagy Viktor egyre jobban védett, Vámos Márton és Török Béla találatával 4-2-re feljött a magyar együttes.

A nagyszünet után az új erőre kapott magyar csapatból előbb Erdélyi Balázs, majd Manhercz Krisztián volt eredményes, 4-4 után azonban két balszerencsés – a védekező kézről bepattant – lövéssel 6-4-re megint a horvátok álltak jobban.

A zárónegyedben előnyből horvát gól született, s bár 7-6-ra még felzárkózott a magyar együttes, a vége 8-6-os vereség lett.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki és nyerj valódi pénzt! KLIKK!

VIZES VB
FÉRFI VÍZILABDA, DÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 6-8 (0–4, 2–0, 2–2, 2–2)
Gólszerzők: Vámos 3, Török, Erdélyi, Manhercz | Sukno 3, Garcia 2, Loncar, Jokovic, Macan

Hajós uszoda. V: Alexandrescu (román), Severo (olasz)
A KERETEK
MAGYARORSZÁG: 1 Nagy Viktor, 2 Török Béla, 3 Manhercz Krisztián, 4 Zalánki Gergő, 5 Vámos Márton, 6 Hosnyánszky Norbert, 7 Decker Ádám, 8 Gór-Nagy Miklós, 9 Erdélyi Balázs, 10 Varga Dénes, 11 Mezei Tamás, 12 Hárai Balázs, 13 Decker Attila. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
HORVÁTORSZÁG: 1 Marko Bijac, 2 Marko Macan, 3 Loren Fatovic, 4 Luka Loncar, 5 Maro Jokovic, 6 Ivan Buljubasic, 7 Ante Vukicevic, 8 Andro Buslje, 9 Sandro Sukno, 10 Ivan Krapic, 11 Andelo Setka, 12 Javier García, 13 Ivan Marcelic. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak.