in

Vizes vb – Kapás Boglárka így szerepelt 800 méter gyors döntőjében

Vizes vb – Kapás Boglárka így szerepelt 800 méter gyors döntőjében.

Kapás Boglárka az ötödik helyen végzett 800 méter gyorson szombaton a Duna Arénában, az úszó-világbajnokságon.

A szám olimpiai bronzérmese 8:24.41 perces idővel ért célba.

A 7-es pályán úszó Kapás 200 méter után jelentős hátrányba került a második és harmadik helyezettel szemben, míg az amerikai Katie Ledecky már ekkor nagy fölénnyel vezetett. Több mint a táv felét megtették, amikor nagyjából három testhosszra nőtt a különbség Kapás és a dobogósok között, így kezdett egyértelművé válni, hogy a negyedik helyért csatázhat a hazai közönségkedvenc. Ezt a harcot végül a spanyol Mireia Belmonte nyerte Kapással szemben, aki így ötödik lett. Ledecky az ötödik aranyát nyerte a Duna Arénában.