Vizes vb 2017 – ezekért a magyar úszókért izgulhatunk

Hirdetés

Sós Csaba, az úszók szövetségi kapitánya kedden csapatot hirdetett a budapesti vizes világbajnokságra, amelynek medencés versenyei jövő vasárnap kezdődnek.

A Duna Arénában július 30-áig zajló eseményen minden számban lesz hazai versenyző, egyéniben a szövetségi lista szerint 29-en próbálnak szerencsét.

A fő rajthalmozó ezúttal is Hosszú Katinka lesz: hat számban indul Budapesten. A férfiaknál a 200 méter mell londoni olimpiai bajnoka, Gyurta Dániel 100 mellen is startol, míg Cseh László a három pillangószámban szerepel.

A váltóknál csak a vb alatt válik véglegessé, hogy pontosan milyen összeállításban indul majd az adott számban a magyar négyes.

Az úszók vb-csapata:
férfiak:
——–
Balog Gábor – 50 m hát, 100 m hát
Bernek Péter – 200 m gyors, 200 m hát
Bohus Richárd – 50 m gyors, 100 m gyors, 50 m hát
Cseh László – 50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó
Financsek Gábor – 50 m mell
Gyurta Dániel – 100 m mell, 200 m mell
Gyurta Gergely – 400 m vegyes, 800 m gyors
Kalmár Ákos – 400 m gyors, 1500 m gyors
Kenderesi Tamás – 200 m pillangó
Kozma Dominik – 100 m gyors, 200 m gyors
Lobanovszkij Maxim – 50 m gyors
Milák Kristóf – 100 m pillangó
Rasovszky Kristóf – 1500 m gyors
Sós Dániel – 200 m vegyes
Takács Krisztián – 50 m gyors
Telegdy Ádám – 200 m hát
Verrasztó Dávid – 400 m vegyes

nők:
—-
Burián Katalin – 200 m hát
Gyurinovics Fanni – 100 m gyors
Hosszú Katinka – 200 m vegyes, 400 m vegyes, 100 m hát, 200 m hát, 200 m gyors, 200 m pillangó
Jakabos Zsuzsanna – 200 m vegyes, 400 m vegyes
Joó Sára – 50 m hát
Kapás Boglárka – 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors
Késely Ajna – 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors
Molnár Flóra – 50 m pillangó, 50 m gyors
Sebestyén Dalma – 200 m mell
Szilágyi Liliána – 100 m pillangó, 200 m pillangó
Sztankovics Anna – 50 m mell, 100 m mell
Verrasztó Evelyn – 100 m gyors, 200 m gyors

A július 25-ei program

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST

ÚSZÁS (DUNA ARÉNA)
9.30: Előfutamok (Tv: M4 Sport, Eurosport1)
• 9.30: férfi 50 m mell (Financsek Gábor)
• 9.49: női 200 m gyors (Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn)
• 10.12: férfi 200 m pillangó (Cseh László, Kenderesi Tamás)
• 10.31: férfi 800 m gyors (Gyurta Gergely)

17.30: Elődöntők, döntők (Tv: M4 Sport, Eurosport1)
17.32: férfi 200 m gyors, döntő (Kozma Dominik)
17.40: női 1500 m gyors, döntő (Kapás Boglárka, Késely Ajna)
18.11: férfi 50 m mell, elődöntő
18.21: női 100 m hát, döntő
18.36: férfi 100 m hát, döntő
18.44: női 200 m gyors, elődöntő
19.04: férfi 200 m pillangó, elődöntő
19.17: női 100 m mell, döntő

– MTI –

Hirdetés

Jöhetnek a hozzászólások

Watch Dragon ball super