in

Rio 2016 – női vízilabda: Magyarország-Egyesült Államok – a végeredmény

Újabb vereségével csoportharmadik a női vízilabda-válogatott.

Az Európa-bajnok magyar válogatott 11-6-ra kikapott a címvédő és vb-győztes amerikai csapattól a riói olimpia női vízilabdatornájának szombati 3. fordulójában, s a folytatásban az ausztrálokkal játszik majd a negyeddöntőben.

Négy évvel ezelőtt, Londonban a bronzmérkőzésen találkozott egymással a két csapat, akkor hosszabbítás után 13-11-es ausztrál siker született. 2008-ban, Pekingben ugyancsak a harmadik helyért csatázott egymással a két válogatott, a kínai metropoliszban 9-9-es döntetlen után büntetőkkel győztek az ausztrálok.

Az olimpiai felkészülés során többször is megmérkőzött egymással a két gárda, a margitszigeti BENU Kupán egy rendkívül kemény összecsapáson 5-3-ra nyertek az ausztrálok, később Cegléden pedig 7-7-es döntetlen született.

Eredmény:
női vízilabdatorna, 3. forduló:
B csoport:
Egyesült Államok-Magyarország 11-6 (2-2, 5-1, 1-1, 3-2)
——————————————————-
Maria Lenk Uszoda, 500 néző, v.: Deslieres (kanadai), Dutilh-Dumas (holland)
gólszerzők: Steffens 4, Musselman 3, Mathewson 2, Neushul, Gilchrist 1-1, illetve Szűcs 2, Bujka, Czigány, Antal D., Keszthelyi 1-1
emberelőny/gól: 9/5, illetve 4/0

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!