in

Rio 2016 – birkózás: Ligeti Dániel bemutatkozott

A birkózók közül az utolsó előtti versenynapon a két legjobb magyar szabadfogású versenyző lép szőnyegre.

Ma versenyez a vb- és Európa-bajnoki harmadik Veréb István (86 kg) és a többszörös Eb-érmes Ligeti Dániel (125 kg), s bár a tavalyi év mindkettejük számára gyengébben sikerült, az idei kvalifikációs viadalokon már nagyon jó formában birkóztak, ezért Ritter Árpád szövetségi kapitány abban bízik, hogy versenyzői messzire juthatnak Rióban.

Ligeti könnyebb ellenfelet kapott kezdésre, a palaui nehézsúlyú birkózó ugyanis szabadkártyával jutott ki Rióba.

A magyar fiú magabiztosan hozta a papírformát és 3:35 perc alatt, 11-0-s technikai tussal győzött.

Végeredmény – Temengil Fliroan Skilang – Ligeti Dániel 0-11

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki és nyerj valódi pénzt! KLIKK!

Jöhet a folytatás

Ligeti Dániel bekerült a legjobb 8 közé, ahol az örmény Levan Berinadze lesz az ellenfele.

“Grúz származású vb-bronzérmes versenyző. Danit 2010-ben, a moszkvai világbajnokság bronzmérkőzésén győzte le, Ligi azonban már visszavágott a vereségért.” – írja a birkozoszov.hu az ellenfélről.