in

Nem sikerült! A magyar válogatott nem jutott fel az elitcsoportba

Divízió I-es jégkorong-vb – Kétgólos előnyről bukta a feljutást a magyar válogatott a britek ellen

A házigazda magyar válogatott nem jutott fel a budapesti divízió I/A-s jégkorong-világbajnokságon, miután a szombati zárómérkőzésen kétgólos előnyét eladva, szétlövéssel 3-2-re kikapott a brit együttestől.

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttesének rendes játékidős sikerre volt szüksége a harmadik vonalból feljutott britek ellen, s Bodó Christopher emberelőnyös góljával szerzett vezetést. Előnyét a második harmadban megőrizte, majd a záró felvonásban Erdély Csanád találatával növelte. A britek azonban szépítettek, majd Hári János büntetőt hibázott.

A dudaszó előtt 15,8 másodperccel egyenlítettek a szigetországiak, így biztosították feljutásukat a világelitbe. A hosszabbításban nem esett gól, a szétlövésben pedig a britek bizonyultak jobbnak.

MAGYARORSZÁG–NAGY-BRITANNIA 2–3 (1–0, 0–0, 1–2, 0–0) – szétlövéssel
19.30 Papp László Budapest Sportaréna. 7870 néző. Vezette: Heikkinen (finn), Ingram (kanadai), Lundgren (svéd), Spur (cseh)

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki MOST és nyerj valódi pénzt!

MAGYARORSZÁG: Vay – Pozsgai, Stipsicz – Wehrs, Varga A. – Gőz, Szirányi B. – Garát – Sebők, HÁRI J. (1), ERDÉLY – Galló V. 1, Vas J., Bodó 1 – Nagy G. (1), Sarauer (1), Magosi B. – Kóger, Nagy K., Benk – Sofron. Szövetségi kapitány: Jarmo Tolvanen

NAGY BRITANNIA: BOWNS – D. Phillips, O’CONNOR 1 – Ehrhardt, RICHARDSON (1) – Lee, Swindlehurst – Sullivan, PERLINI, FARMER 1, Shields – Lachowicz, Betteridge, J. Phillips – DOWD 1, Hammond, Brooks (1) – Myers, Kirk, Ferrara – Davies. Szövetségi kapitány: Peter Russell

Gólok. 3:31: Bodó (Nagy G., Sarauer – emberelőny, 0–1). 41:53: Erdély (Hári J., 0–2). 50:55:Dowd (Brooks, Richardson, 1–2). 59:45: Farmer (2–2). Győztes lövés: O’Connor (3–2)

Az első két helyen zárt brit és olasz együttes lesz tagja jövőre a 16 csapatos elitnek, az utolsó lengyel csapat pedig 2019-ben a divízió I/B-ben szerepel majd.