A kiegészítők meghatározó részei a megjelenésünknek. Éppen ezért, minden magára adó embernek fontos, hogy a megfelelő kiegészítőket viselje. Ezt takarhat ékszereket, táskát, cipőt, övet, de akár karórát is. Utóbbiak azon túl, hogy szinte ékszerként funkcionálnak, bizonyos körökben státuszszimbólumnak is számítanak, ezért egyáltalán nem mindegy, hogy mihez milyen órát viselünk, és hogyan. Mind a férfi, mind a női változatok nagyon széles választékban elérhetők, így biztos, hogy mindenki megtalálja, amit keres.
Miért hordunk karórát a 21. században?
A karóra nem csupán egy funkcionális tárgy: bár jól jön, ha tudjuk, mennyi az idő, valljuk be, a mai világban, amikor tele vagyunk digitális kütyükkel, már nem ezért viseljük. Megmaradt ugyanakkor egyfajta tekintélye, elegáns jellege, ami miatt nem hiányozhat egy üzleties megjelenés mellett, illetve, ha szeretnénk kicsit kifinomultabban megjelenni.
Természetesen nagyon nem mindegy, hogy milyen karórát viselünk: státuszszimbólumként csak a márkás, értékes órák működnek, a többi inkább csak kiegészítő, ékszer. Ettől még persze lehetnek szépek és mutatósak, de különösebb jelentőségük nem lesz. A svájci óra márkák közül érdemes válogatni akkor, ha némi presztízst is szeretnénk sugározni a karóránkkal.
Hogyan válasszuk ki a tökéletes karórát?
A státuszról és a karóra értékéről már ejtettünk szót, jöhetnek az esztétikai szempontok.
Fontos, hogy olyan órát viseljünk, ami passzol hozzánk: a stílusunkhoz, a saját alkati adottságainkhoz, az adott eseményen viselt öltözékünkhöz. A karórának harmonizálnia kell a ruházatunkkal, illetve a többi kiegészítőnkkel – igaz ez mind a szín, mind a formavilág tekintetében. Fontos, hogy a saját tulajdonságainkat is vegyük figyelembe. Egy vékony csuklón például nem mutat jól egy széles szíjú óra, de az sem, aminek túlságosan nagy a számlapja. És ugyanez igaz fordítva is: egy vastagabb karon a kis óra nem tud érvényesülni.
Fontos, hogy tudjuk, nem az a jó óra, ami nagyon feltűnő, hanem az, ami szinte beleolvad a megjelenésünkbe, annyira illik hozzánk – legfeljebb csak szolidan hívja fel magára a figyelmet.