in

Foci Eb 2016 – Olaszország-Spanyolország: a végeredmény

Foci Eb 2016 – Olaszország-Spanyolország: 2-0

A legutóbbi tornán ezüstérmes olasz válogatott 2-0-ra legyőzte a címvédő spanyol csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság első hétfői nyolcaddöntőjében, Saint-Denis-ben.

Az olaszok az első félidőben Giorgio Chiellini találatával szereztek vezetést, majd a hajrában Graziano Pellé vette be a kitámadó spanyolok kapuját.

Az olasz együttes szombat este a világbajnok német válogatott ellen játszik a negyeddöntőben, Bordeaux-ban.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Olaszország-Spanyolország 2-0 (1-0)
———————————–
Saint-Denis, Stade de France, 76 165 néző, v.: Cüneyt Cakir (török)
gólszerzők: Chiellini (33.), Pellé (91.)
sárga lap: De Sciglio (24.), Pellé (54.), T. Motta (89.), illetve Nolito (41.), Busquets (89.), D. Silva (94.)

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki és nyerj valódi pénzt! KLIKK!

Olaszország:
———–
Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Florenzi (Darmian, 84.), Parolo, De Rossi (T. Motta, 54.), Giaccherini, De Sciglio – Éder (Insigne, 82.), Pellé

Spanyolország:
————-
De Gea – Juanfran, Piqué, S. Ramos, Alba – Fábregas, Busquets, Iniesta – D. Silva, Morata (L. Vázquez, 70.), Nolito (Aduriz, a szünetben, Pedro, 81.)

I. félidő:
———
33. perc: Éder szabadrúgását maga elé ütötte David de Gea, a kipattanót Emanuele Giaccherini az érkező Giorgio Chiellini elé kotorta, a rutinos védő pedig három méterről nem hibázott (1-0).

II. félidő:
———-
91. perc: Matteo Darmian passzolt egy olasz kontra végén középre, az üresen érkező Graziano Pellé pedig öt méterről bevette a tehetetlen de Gea kapuját (2-0).

Az olasz keretből tíz játékos várta sárga lappal a találkozót, ebből hat – Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Daniele De Rossi és Éder – kapott helyet a kezdőcsapatban. Spanyol részről egyedül Sergio Ramost fenyegette a veszély, hogy ha sárga lapot kap a nyolcaddöntőben, továbbjutás esetén ki kell hagynia a világbajnok németek elleni negyeddöntőt.
A négy évvel ezelőtti döntő négy spanyol gólszerzőjéből kettő – David Silva és Jordi Alba – ott volt a címvédő csapatában, amely a negyedik Eb-találkozón kezdett ugyanabban az összeállításban.
Enyhe olasz mezőnyfölénnyel, szakadó esőben kezdődött a találkozó. Az első nagy helyzetre a nyolcadik percig kellett várni: bal oldali szabadrúgás után Graziano Pellé bal alsó sarokba tartó fejesét hárította bravúrral David de Gea. A huszadik percre az időjárás és a játék képe is megváltozott: napsütés és néhány spanyol lehetőség jellemezte a mérkőzés ezen szakaszát. Előnyhöz mégsem a címvédő jutott, Chiellini góljával a legutóbb ezüstérmes olaszok szereztek vezetést a 33. percben.
Spanyolország ezzel tíz év után kapott gólt kieséses szakaszban nagy tornán: legutóbb a 2006-os németországi világbajnokság nyolcaddöntőjében a későbbi ezüstérmes francia együttes talált be a spanyolok ellen ebben a szakaszban, míg kontinenstornán 2000-ben kaptak gólt legutóbb a csoportkör után. Az olasz együttes pedig bizakodhatott: eddig 19 alkalommal szerezte meg Eb-mérkőzésen a vezetést, és ezek közül mindössze egyet veszített el, a 2000-es finálét Franciaország ellen.
Az olaszok az első félidő hajrájában többször is veszélyes helyzeteket alakítottak ki, de Gea védései kellettek a címvédőnek az eredmény tartásához.
A szünet után rögtön spanyol lehetőség alakult ki: Álvaro Morata fejesét védte nagy bravúrral Buffon, a túloldalon pedig de Gea hárította Éder ziccerét. Mindkét fél több ígéretes helyzetet dolgozott ki, a spanyolok mezőnyben át is vették az irányítást, de Buffon többször is remekül védett. A feszültség érezhető volt a pályán és a kispadoknál is, az olaszok szövetségi kapitánya, Antonio Conte a 75. percben idegességében nagyot rúgott a labdába az oldalvonal mellett. Az óriási spanyol mezőfölény nem érett góllá, sőt a hajrában az olasz csapat Pellé révén bevette a kitámadó címvédő kapuját, így kétgólos sikerrel jutott a legjobb nyolc közé.