in

EURO-2016 – Portugália-Wales: a végeredmény

Az újonc Wales csapatát 2-0-ra legyőzve Portugália válogatottja jutott elsőként a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi fináléjába.

A Lyonban rendezett szerdai elődöntőben Cristiano Ronaldo az 50. percben fejesgóllal szerzett vezetést, majd három perccel később Nani állította be a végeredményt. A Real Madrid sztárjának ez volt a kilencedik találata a kontinensviadalok történetében, ezzel utolérte az örökös góllövőlista élén a francia Michel Platinit.

A 2004 után másodszor fináléba jutott Portugália döntőbeli ellenfele a világbajnok német és a házigazda francia csapat közül kerül ki csütörtökön.

Eredmény, elődöntő:
Portugália-Wales 2-0 (0-0)
————————–
Lyon, Parc Olympique Lyonnais, 55 679 néző, v.: Jonas Eriksson (svéd)
gólszerzők: C. Ronaldo (50.), Nani (53.)
sárga lap: B. Alves (71.), C. Ronaldo (72.), illetve Allen (8.), Chester (62.), Bale (88.)

Portugália:
———–
Rui Patricio – C. Soares, B. Alves, Fonte, Guerreiro – Joao Mario, Danilo Pereira, Renato Sanches (A. Gomes, 74.), Adrien Silva (Moutinho, 79.) – Nani (Quaresma, 86.), C. Ronaldo

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki MOST és nyerj valódi pénzt!

Wales:
——
Hennessey – Chester, A. Williams, Collins (J. Williams, 66.) – Gunter, Allen, Ledley (Vokes, 58.), King, Taylor – Bale, Robson-Kanu (Church, 63.)

II. félidő:
———–
50. perc: bal oldali szögletet követően Ronaldo magasabbra ugrott védőjénél és 5 méterről a keresztléc alá fejelte a labdát (1-0).
53. perc: egy bal oldali beadás után a walesi védők kifejelték a labdát, de éppen Ronaldo elé, aki a kapu felé lőtt, a labdába pedig 6 méterre a kaputól belepiszkált Nani, így Hennesseynek esélye sem volt védeni (2-0).

Jó iramban kezdődött a találkozó, de a kapuk eleinte egyáltalán nem forogtak veszélyben, mivel a mezőnyben zajlott a játék. Az első veszélyesebb szituáció a walesi kapu előtt alakult ki, de Joao Mario keresztbe lőtt labdájáról mindenki lemaradt és a játékszer a jobb alsó sarkot is elkerülte. Ezt követően a szigetországiak legnagyobb sztárja, Bale próbálkozott kétszer, azonban első kísérlete fölé szállt, a második pedig Rui Patricio kezében landolt.

A játékrész második felében a portugálok valamelyest kezdeményezőbbek voltak, ugyanakkor ez lehetőségekben nem nyilvánult meg. Mindössze Ronaldo próbálkozott egy átlövéssel, de walesi klubtársához hasonlóan elsőre ő is célt tévesztett. Sőt, ő másodjára fejjel is, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

A folytatásban nekiesett ellenfelének a portugál válogatott, amely hamar eredményt ért el lendületesebb játékával, ugyanis Ronaldo egy szögletet követően fejjel betalált. Mielőtt felocsúdott volna a walesi csapat, máris kapott még egy gólt Nani révén, ami tulajdonképpen el is döntötte a találkozó kimenetelét.

Ezt követően akár kiütéses különbség is kialakulhatott volna, mivel a kissé megtört walesi csapat nem tudta feltartóztatni lendületbe került riválisát. Ronaldo szabadrúgása centikkel kerülte el a kaput, míg Joao Mario ziccerben hibázott. A portugálok helyzeteinek egyhangúságát néha Bale egy-egy távoli lövése szakította meg, de azokat újabb portugál lehetőségek követték. Danilo veszélyes lövésekor például Hennessey csak másodjára, a gólvonalon tudott hárítani.
Összességében a veszélyesebben és lendületesebben játszó Portugália megérdemelten jutott döntőbe. Ezt megelőzően 2004-ben játszhatott a fináléban, akkor házigazdaként kikapott Görögországtól.