in

EURO-2016 – Németország – Észak-Írország: a végeredmény

A világbajnok német labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Észak-Írországot a franciaországi Európa-bajnokság keddi játéknapján, a C csoport harmadik fordulójában, ezzel a kvartett első helyezettjeként jutott a 16 közé.

Eredmény, C csoport, 3. forduló:
Németország – Észak-Írország 1-0 (1-0)
————————————-
Párizs, Parc des Princes, 43 ezer néző v.: Clément Turpin (francia)
gólszerző: Gomez (30.)

Németország:
———–
Neuer – Kimmich, J. Boateng (Höwedes, 76.), Hummels, Hector – Khedira (Schweinsteiger, 69.), Kroos – Özil, Müller, Götze (Schürrle, 55.) – Gomez

Észak-Írország:
————–
McGovern – Hughes, McAuley, Cathcart, J. Evans – Ward (Magennis, 70.), C. Evans (McGinn, 84.), S. Davis, Norwood, Dallas – Washington (Lafferty, 59.)

I. félidő:
———
30. perc: Mario Gomez labdájával Thomas Müller kilépett, majd két csel után visszapasszolt Gomeznek, aki 10 méterről a hálóba lőtt (1-0).

A világbajnok németek kezdőcsapatából a legutóbbi mérkőzésükhöz képest hiányzott Julian Draxler és Benedikt Höwedes, helyettük Mario Gomez és Joshua Kimmich került be.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki MOST és nyerj valódi pénzt!

A nyolcadik percben Thomas Müller közeli lövését McGovern bravúrral védte, majd Özil és Götze is kihagyott egy nagy lehetőséget. A 23. percben ismét Müller hibázott ziccerben, majd négy perccel később McGovern megint nagy védéssel segítette az északíreket. Több kihagyott helyzet után Gomez megszerezte a vezetést, majd a 35. percben Müller kapásból a keresztlécet találta el. A németek fölényét a 78 százalékos labdabirtoklás és a 14 kapura lövési kísérlet is alátámasztja, ám mivel nem tudtak hatékonyan támadni, a szünetben csak egy góllal vezettek.

Az 52. percben Götze előbb ziccerben a kapusba, majd kisvártatva a kapufa mellé lőtt, hét perccel később pedig az üres kapu mellé fejelt. A 82. percben Gomez fejesét ismét nagy bravúrral védte McGovern. A németek nyomasztó fölénye a második félidőben sem csökkent – összesen 26 alkalommal lőttek kapura, és kilencszer el is találták azt -, ám az északír hálóőr, Michael McGovern a mezőny legjobbjának bizonyult, így újabb gól nem született.

A 69. percben csereként pályára lépő Bastian Schweinsteigernek ez volt a 15. Európa-bajnoki mérkőzése, ezzel Philipp Lahmot megelőzve a német örökranglista élére állt.

Németország a csoport első helyéről jutott a nyolcaddöntőbe, és vasárnap Lille-ben az A vagy a B csoport harmadik helyezettjével, vagyis Albániával vagy Szlovákiával találkozik.