in

BL selejtező: TNS – Videoton FC – 0-1 (végeredmény)

Bajnokok Ligája selejtező: TNS – Videoton FC: 0-1 Visszavágó jövő hét szerdán a Sóstói Stadionban.

Összeállítások:

The New Saints FC: Harrison – Spender, Rawlinson, K. Edwards, Marriott – A. Edwards, Seargeant, Finley – Quigley, Wilde, Cieslewicz

Vezetőedző: Craig Harrison

Videoton FC: Gábor – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Fejes – Simon – Oliveira, Kovács, Pátkai, Gyurcsó – Koltai

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki MOST és nyerj valódi pénzt!

Vezetőedző: Bernard Casoni

Játékvezetők: Jan Valasek – Ondre Brendza, Michal Tomcik (SVK).

Végeredmény: 0-1

45+1. perc Befejeződött az első félidő.

Gólnélküli döntetlen az első félidőt követően, sajnos nem sikerült megszereznünk a lélektanilag oly fontos első találatunkat. De akadtak helyzetei a hazaiaknak is, a Vidi tehát nem futhat ki ölbe tett kézzel a folytatásra, mert ha nem figyelnek a székesfehérváriak, könnyen megégethetik magukat. – közölte az onlajnok.com.

46. perc Elkezdődött a második félidő.

72, perc: Gábor üti ki a labdát a léc alól, nagyon kellett!

77. perc A Vidi gólt szerzett! GÓÓÓÓÓL! Na végre, vezetünk! GYURCSÓ ÁDÁM Oliveira szerelése után jobbal, húsz méterről kilövi a hosszú alsót! 0-1!

86. perc Kis szöglet végén A. Edwards lő nem sokkal fölé 25 méterről!

Igen csak nyögvenyelős mérkőzésen, de még is csak győz a magyar bajnok, ezzel Gyurcsó Ádámék előnyből várhatják a Székesfehérvári visszavágót. Egyéb pozitívumról nagyon nehezen beszélhetünk, de talán ma nem is ez volt a fő szempont. Visszavágó jövő hét szerdán a Sóstói Stadionban. – közölte az onlajnok.com.

Előzmények:

A magyar bajnok Videoton FC új edzővel, új igazolásokkal és nagy reményekkel vág neki a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező második fordulójának, melyben ellenfele a walesi The New Saints csapata.

Labdarúgó Bajnokok Ligája – selejtező – 2015. július 14., kedd, 19:45 Duna

Bernard Casoni, a Videoton vezetőedzője szerint tanítványainak komolyan kell venniük a walesi The New Saints csapatát, amely ellen nem számít könnyű párharcra a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában.

A magyar bajnok székesfehérvári együtteshez nyáron ékezett francia tréner a múlt héten a helyszínen tekintette meg a walesiek B36 Tórshavn elleni visszavágóját, melyet 4-1-re nyert meg a New Saints. Casoni úgy látja, hogy jó csapat vár kedden és jövő szerdán a Videotonra, s különösen az első fordulós párharcban négyszer eredményes Michael Wildra kell majd odafigyelni, aki ugyan már nem fiatal, ám nagyon veszélyes, gólérzékeny futballista.

“Komolyan kell a TNS ellen készülnünk, és a két mérkőzést is komolyan kell vennünk, egyáltalán nem szabad lebecsülni a walesi csapatot” – nyilatkozta a magyar klub honlapjának Bernard Casoni.
A Videoton hétfőn reggel 18 fős kerettel indult el Walesbe. Sérülés miatt Feczesin Róbert és Rémi Mareval nem tarthatott társaival, Branislav Danilovic, Filip Pajovic és Mirko Ivanovski pedig adminisztrációs problémák miatt nem utazhat.

A kedden magyar idő szerint 20 órakor kezdődő találkozót a The New Saints pályáján, az angliai Oswestryben található Park Hall Stadionban rendezik, a visszavágót pedig jövő szerdán Székesfehérváron játsszák majd.

Az első meccset a Duna élőben közvetíti.

A főtáblára jutáshoz a Videotonnak három párharcot kell megnyernie. A második fordulós párharc megnyerése azért különösen fontos, mert ha a kvalifikáció harmadik körében marad alul, akkor folytathatja a szereplését az Európa Liga-selejtező utolsó fordulójában. Míg ha a BL-selejtező negyedik fordulójában múlják felül, akkor a második számú európai kupasorozat főtáblájára kerül.