in ,

A Sport TV nagy bejelentése Hosszú Katinka kapcsán

A Sport TV újabb, nagy érdeklődéssel kísért versengés közvetítési jogát szerezte meg több évre: kizárólagosan közvetíti az úszó világkupa-sorozatot. Hosszú Katinka 2012 óta minden évben megszerezte az összetett elsőséget. Immár háromszoros olimpiai bajnok úszónőnk kirobbanó formában várja a franciaországi rajtot – vajon sikerül az ötödik összetett elsőség megszerzése is? Úszóink ezen a hétvégén, mindössze öt nappal a riói olimpiai zárása után, augusztus 26-án állnak majd rajthoz, a versengés Párizs-Chartres-ban indul. A Sport1 és a Sport2 élőben közvetíti a világkupa minden versenyét.

Az úszó világkupa-sorozat 2015-ben még 8 állomáson, idén már 9 ikonikus helyszínen dübörög. Néhány év szünet után ugyanis visszatér Berlin, amely majd augusztus utolsó két napján ad otthont a versengésnek.

Az idei világkupa ismét rövidpályás sorozat lesz, a távok viszont nem változnak: Európa után ázsiai és közel-keleti helyszíneken folytatódnak a versenyek. A kilenc kétnapos versenyről a Sport TV élőben számol be.

Az idei úszó világkupa összdíjazása hasonló lesz a tavalyihoz: összesen több mint 2 millió dolláros pénzdíjban részesíti a FINA az úszókat. Az egyes állomásokon külön is oszt díjakat a Nemzetközi Úszószövetség, valamint minden évben megjutalmazza a férfi és a női összetett győztest is. Tavaly a férfiaknál a dél-afrikai Cameron van der Burgh végzett az élen, a nőknél magabiztos fölénnyel nyert Hosszú Katinka. Hosszú 2012 óta megszakítás nélkül nyeri a vk összetett aranyát.

Elképesztő az eddigi mérlege: 2012 óta 152 világkupa-aranyérmet nyert, ebből 30-at 2015-ben. Ezzel olimpiai bajnok úszónőnk gyűjtötte be a legtöbb elsőséget: a legnagyobb legendák messze lemaradva követik. A szlovák Martina Moravcova 105 aranyérmet, a svéd Therese Alshammar „mindössze” 93-at gyűjtött be. Az elmúlt években Hosszú varázslatos sokoldalúságát is bizonyította: a mellúszó számokat leszámítva mindegyik úszásnemben elindult és versenyt is nyert.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki és nyerj valódi pénzt! KLIKK!

Az első állomáson Hosszú Katinka mellett rajthoz áll Jakabos Zsuzsanna is, aki 2015-ben összetett harmadik lett, Hosszú és az ausztrál Emily Seebohm mögött. Férfi úszóink közül például Verrasztó Dávid, Gyurta Dániel, Gyurta Gergely és Kis Gergő is nyert már Világkupa-versenyt az elmúlt években, és ha például a közelmúlt kontinensviadalainak eredményeit nézzük, folytatódhat ez a nagyszerű sorozat. Franciaországban a férfi mezőnyből Mészáros Márkért szoríthatnak a magyar szurkolók.