in

Rio 2016 – Ungvári Miklós negyeddöntős a cselgáncstornán

Karakas Hedvig után Ungvári Miklós is megnyerte második meccsét, s ezzel bejutott a férfi cselgáncsozók 73 kg-os súlycsoportjának negyeddöntőjébe a riói olimpia hétfői versenynapján.

A londoni olimpián 66 kg-ban ezüstérmes magyar dzsúdós a portugál Nuno Saraival legyőzése után lényegesen nehezebb ellenféllel találkozott, az Európa-bajnok, kétszeres vb-ezüstérmes holland Dex Elmonttal. Az első percek fogáskereséssel teltek, majd a holland egy dobására jukót ítélt a bíró, ezt azonban a zsűri visszavonta.

Ungvári tűnt kezdeményezőbbnek, aminek nyomán 1:23 percnél megintették Elmontot. Ezután Bíró Tamást, Ungvári edzőjét a bíró elküldte a tatamitól, egy perccel később pedig a 35 éves Ungvárit is figyelmeztették, s úgy tűnt, az öt perc letelte után aranyponttal ér majd véget a találkozó.

A ceglédi cselgáncsozó azonban hét másodperccel a vége előtt elkapta Elmont karját, és ippont érően eldobta.

Ungvári a nyolc között az idén Európa-bajnok azeri Rustam Orujovval találkozik, akit egyszer megvert, kétszer viszont kikapott tőle.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!