in

Rio 2016 – női vízilabda elődöntő: Magyarország-Egyesült Államok: a végeredmény

A bronzéremért játszhat a magyar női vízilabda-válogatott a riói olimpián, miután a szerdai elődöntőben 14-10-re kikapott a címvédő és világbajnok amerikai csapattól.

Bíró Attila szövetségi kapitány Európa-bajnok együttese csak az első negyedben tudta tartani a lépést jóval esélyesebb riválisával, amely végül megérdemelt győzelmet aratott.

A magyarok így – akárcsak nyolc évvel ezelőtt Pekingben, valamint a legutóbbi londoni olimpián – a bronzcsatában lesznek érdekeltek.

A válogatott két nap múlva az oroszok ellen a magyar női vízilabdázás történetének első ötkarikás érmét szerezheti meg.

Női vízilabdatorna, elődöntő:
Egyesült Államok-Magyarország 14-10 (3-2, 5-3, 4-3, 2-2)
——————————————————–
Olimpiai Uszoda, 3500 néző, v.: Flahive (ausztrál), Sztavridisz (görög)
gólszerzők: Steffens 4, Musselman, Neushul 2-2, Fischer M., Seidemann, Fattal, Mathewson, Gilchrist, Craig 1-1, illetve Keszthelyi 4, Bujka, Kisteleki 2-2, Garda, Czigány 1-1
emberelőny/gól: 12/8, illetve 10/3

Egyesült Államok:
—————–
Johnson – Fattal, Steffens, Mathewson, Neushul, Fischer M., Craig – cserék: Musselman, Fischer A., Gilchrist, Clark, Seidemann

Magyarország:
————-
Kasó – Illés, Kisteleki H., Szűcs, Keszthelyi, Bujka, Garda – cserék: Antal, Czigány, Takács, Tóth I., Csabai, Gangl

A két csapat legutóbbi két tétmérkőzését öt góllal nyerték az amerikaiak, tavaly a kazanyi világbajnokság nyolcaddöntőjében 12-7-re, négy nappal ezelőtt Rióban pedig a csoportkör zárófordulójában 11-6-ra győztek. Nyáron az olimpiai felkészülés során egy amerikai túrán is részt vett Bíró Attila együttese, de mindhárom mérkőzés a házigazdák sikerével zárult.
A címvédő pihentebb lehetett, hiszen a házigazda brazilok ellen egy edzőmérkőzésnek is beillő 13-3-mal jutott a négy közé, míg a magyarok elképesztően szoros küzdelemben, végül ötméteresekkel múlták felül az ausztrálokat.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki MOST és nyerj valódi pénzt!

Az Olimpiai Uszodában ezúttal már több ezren figyelték az eseményeket, az amerikaiak több szurkolójuk volt.

Akárcsak a csoportkörben, ezúttal is az amerikaiak szereztek vezetést, de Garda Krisztina révén gyorsan jött a válasz. A túloldalon a 183 centiméter magas, 104 kilogrammos Melissa Seidemann talált be, viszont Kisteleki Hanna egy kétkapufás bombával gyorsan egyenlített. A címvédő a kapitány Maggie Steffens emberelőnyös góljával került újra előnybe (3-2), közvetlenül a negyed vége előtt egyenlíthetett volna a magyar csapat, de Bujka Barbara a kapusba húzta a ziccert.

A második felvonást újabb amerikai gól nyitotta, majd Bujka emberelőnyből volt eredményes. Az amerikaiak rendkívül magabiztosan játszották meg az emberelőnyöket, a negyedik, az ötödik és a hatodik értékesítésével pedig négygólosra duzzasztották a különbséget. Időkérés után szépített a magyar csapat, Bujka fantasztikus egyéni villanása kellett hozzá (7-4). Újabb amerikai gól következett, majd Keszthelyi Rita szépített fórból. Tóth Ildikó szinte közvetlenül a nagyszünet előtt faraghatott volna a különbségből, ám ejtése a kapufán csattant.

A harmadik negyed elején Keszthelyi villant a szélről, de centerből azonnal jött a válasz a másik oldalon. A magyarok mintha elfáradtak volna, az amerikaiak védekezésben könnyedén szerezték meg a labdát, elöl pedig biztosan értékesítették a helyzeteket (11-7). A magyar gólcsendet Keszthelyi törte meg, de a válaszra nem sokat kellett várni (12-7). A magyar kapuban ekkor Kasó Orsolyát Gangl Edina váltotta. Emberelőnyből Kisteleki szerzett gólt egy perccel a negyed vége előtt.

A zárófelvonás elején Ganglt is felavatták az amerikaiak, akik ekkor már inkább csak a védekezésükre koncentráltak, egymást követő két magyar emberelőnyt is megúsztak. Végül Czigány Dóra volt az, aki megtörte a góltalanságot, de a londoni játékok gólkirálynője, Steffens a negyedik találatával állította vissza a különbséget (14-9). A végeredményt Keszthelyi állította be emberelőnyből.