in

Rio 2016 – női birkózás: Sastin Marianna esély az éremre

A birkózócsarnokban, a 2-es Karióka Arénában befejeződnek a nők küzdelmei a riói olimpia csütörtöki versenynapján.

Magyar részről a 63 kilós Sastin Mariannának és a 75 kilós Németh Zsanettnek lehet majd szorítani. Sastin a magyar női birkózás történetének legkiemelkedőbb alakja, világ- és Európa-bajnokságokon kilenc érmet szerzett már, köztük 2013-ban vb-aranyat.

Csupán olimpián nem állt még dobogóra, most azonban egyértelműen éremért utazott el harmadik ötkarikás versenyére.

A 2013-ban világbajnok Sastin első riválisa – a magyar idő szerint 15 órakor kezdődő program második meccsén – az orosz Inna Trazsukova lesz, aki az idei Európa-bajnokságon hozzá hasonlóan bronzérmet nyert. Amennyiben a harmadik olimpiáján szereplő magyar klasszis győztesen vívja meg a párharcot, a 16 között a hazai Lais Nunes de Oliveira, vagy a török Hafize Sahinnal találkozik.

Az idei U23-as Európa-bajnok Németh Zsanett Guzel Manyurova ellen kezd. A 38 éves kazah versenyző a 2004-es athéni olimpián második volt, míg négy éve Londonban bronzérmet nyert 72 kilogrammban. Németh-nek várhatóan nehéz dolga lesz a nyolcaddöntőben, melyből ha továbbjut, a nyolc között a kameruni Annabelle Laure Ali, vagy a venezuelai Jarimit Leonor Weffer Guanipa vár majd rá.
Gulyás István szövetségi kapitány az MTI-nek a sorsolásról azt mondta, hogy az első meccsek nem ígérkeznek egyszerűnek, de azokon nyerniük kellene versenyzőinek, a második találkozók pedig valamivel könnyebbek lehetnek.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!