in

Rio 2016 – Lőrincz Viktor éremért birkózhat

Lőrincz Viktor harmadik mérkőzését is megnyerte, így már a legjobb négy között van a kötöttfogású birkózók 85 kilogrammos súlycsoportjában a riói olimpia hétfői versenynapján.

Lőrincz Viktor 2:1-re legyőzte Rustam Assakalovot, így bejutott a legjobb négy közé!

“Az első menetet követően 0:0 volt az állás, Lőrincz kivédekezett egy parterhelyzetet, ügyesen folyamatosan elmozgott ellenfelétől, aki így nem tudta átfordítani. A második menet elején fordított volt a helyzet, a magyar versenyző pedig jobban kihasználta a lehetőséget, átbillentette ellenfelét, ezért két pontot kapott.

Egy perc elteltével megintették Lőrinczet, ám újra jól védekezett és kihúzta az utolsó percet is, így 2:1-gyel bejutott az elődöntőbe!” – írja az nso.hu