in

Rio 2016 – kajak-kenu – íme az első magyar továbbjutó

Vasbányai Henrik harmadik lett hétfői előfutamában, így a középfutamba jutott a kenu egyesek 1000 méteres versenyében a riói olimpián.

A KSI 25 éves, ötkarikás újonc sportolója a szám címvédőjével, egyben aktuális világ- és Európa-bajnokával, a német Sebastian Brendellel került egy futamba, aki simán nyert, megelőzve a lengyel Tomasz Kaczort.

Az első hely ért közvetlenül döntőt, így Vasbányainak az esélyek alapján nem volt értelme maximális pályát mennie.

A magyar kenus a rajt után élre álló német mellett – a 6-os pályán  – egyenletes tempóval evezte végig az 1000 métert a Rodrigo de Freitas Lagúna sima vízén: 250-nél, 500-nál, 750-nél és a célban is harmadik volt. Brendel túloldalán a Kaczor “utazott” a német oldalvízén Vasbányaival együtt, de végig egy kicsit a magyar előtt.

A középfutamos program 15.30-kor kezdődik.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!