in

Rio 2016 – Bácsi Péter ismét győzött – a nyolc közé került

Rio 2016 – Bácsi Péter újabb technikai tussal már a nyolc között.

Bácsi Péter bejutott a negyeddöntőbe a kötöttfogásúak 75 kilogrammos súlycsoportjában a riói olimpia vasárnapi birkózónyitányán.

A meccs elején mindkét birkózót egyszer-egyszer figyelmeztette a bíró, aztán a második intést Bácsi kapta először, így neki kellett először térdelő helyzetbe mennie. Az idei Európa-bajnokságon a 80 kilósok között bronzérmes ellenfele már kiemelte, amikor Bácsi letette a lábát a szőnyegre és kifordult a bolgár szorításából, azaz kivédekezte a veszélyes szituációt.

Ezt követően a bolgár került a földre, Bácsi pedig gyönyörűen – ahogy első mérkőzésén is – kiemelte és nagy ívben eldobta Alekszandrovot, majd ismét próbálkozott, azonban ekkor nem tudta végigvinni az akciót és a riválisa hasra érkezett, de – némi videózás után – a magyar újabb két pontot kapott (6-0).

Az újabb parterhelyzetnél Bácsi lezárta a találkozót: a kiemelésből még nem sikerült akciót csinálnia, de a földre érkezést követően megpörgette Alekszandrovot, azaz ismét 8-0-ás előnyre tett szert, ami újabb technikai tust jelentett.

JÁTSSZ MA IS ÉS NYERJ! LOTTÓZZ AKÁR INGYEN!
Próbáld ki és nyerj valódi pénzt! KLIKK!

Bácsi a mérkőzést követően nem állt meg a vegyes zónában, mivel hamarosan újra a szőnyegen kell lennie: a legjobb nyolc között a tavalyi Európa Játékokon győztes, vb- és Eb-bronzérmes azeri Elvin Murszalijevvel találkozik.

Bácsi mérkőzését megelőzően, néhány perccel korábban óriási füttykoncerttel tüntetett a közönség, ugyanis a másik ágon a címvédő orosz Roman Vlaszov egy igencsak vitatható bírói döntésnek köszönhetően jutott tovább a négy évvel korábban egy súlycsoporttal lejjebb szintén olimpiai bajnok dél-koreai Kim Hjeon Vúval szemben, aki a londoni játékokon Lőrincz Tamást győzte le a fináléban.

A negyeddöntőben a világbajnoki bronzérmes azeri Elvin Mursaliyevvel birkózik, aki tavaly az Európai Játékokon aranyérmet nyert.